• "Çocukların, nasihatten çok iyi örneğe ihtiyaçları vardır."

  • "Çocuğa verilebilecek en güzel şey zamandır."

  • "Çocukta ruh ve beden eğitimi ve gelişimi beraber yürütülmelidir. " (İbni Sina)

  • "Anneler dua ettiklerinde çocuklarının çevresindeki zırhı görselerdi, duayı hiç bırakmazlardı" Hz.Muhammed

Copyright 2017 - Çocuk Eğitimi

LOKUM TESTİ - 4 YAŞINDA GELECEĞİ SÖYLEYEN TEST

LOKUM TESTİ
4 YAŞINDA GELECEĞİ SÖYLEYEN TEST


en önemli bin gün...
dikkat: uzun yazıdır hırpalar.

Uzun, virajlı, dümdüz yokuşlu inişli yağmurlu tozlu bir araba yarışına benzetsek yaşamımızı,365X75: 28 BİN gün kadar ediyor. İşte bu 28 turluk yarışın ilk iki turu bütün yarışın kaderini belirliyor. Hani formula 1 yarışı monte carlo şehir içi dar sokaklarda yapılır da, ilk turlarda önlerde kalırsan yarış boyunca sıralama değişmez ya, onun gibi.. yazımı henüz çocuğu 7 yaşına basmamışlar okusun. diğer turlarda olanlar, iyi mekanik-mühendislik, iyi lastik, iyi bir pit-stop ekibi ,özel dersler ,dersaneler, kamplar kitaplar gözlükler. konsantrasyon hapları bilmem ne aynen devam..

Sözüm ilk 2 turda arabası olan takım sahiplerine vede yeni takım kurup yarışlara araba sokacak olanlara. Bir sürü şey okuyup hangi birini yapacağımızı sasırıp yine etrafımızın yaklaşımlarıyla cocuk yetiştirmeye ,fabrika ayarlarımıza geri dönüvermeye meyilli olduğumuzu bildiğimden, bir kaç konu başlığının üstüne basıp sizede benimsetmeye calışacağım..bugün beslenme konularına girmiyoruz.. zaten iyi bir yarış çıkartmak için en iyi benzinleri,yağları koymamız gerektiğini biliyoruz..

Lokum testi.....
insanoğlunun diğer tüm canlılardan en büyük farkının düşünebilmesi yorumlayabilmesi olduğu söylenmekte, bu bizi 3-5 milyon yılda. mağradan ferrariye. internet cep tel. vs gibi 200 sene önce söylendiğinde insanı öldürtebilecek seviyeye çıkarttı.. bir zaman, ortaokul zamanlarım babama soruyorum. baba fatih zamanına gitsem, poloroidle resmini çekip eline versem. bana kızını verimi dedim..'' kızını mı? hayal dünyanla ticari zekan arasinda uyumsuzluk var cocugum '' dedi.

Devamını oku...

Bebekler Uyusun Diye Otomobil Ortamı Yaratan Beşik

Uyku tutmayan bebişleri uyutmada en etkili yollardan biri de otomobildir. Evde ortalığı ayağa kaldıran bebekler nedense otomobil koltuğuna yatırıldıklarında, otomobilin hareketi ve seslerinin de yardımıyla hemen uykuya dalarlar. Anne-babalar arasında en iyi bilinen taktiklerdendir otomobil taktiği. Ford İspanya da bu hayat kurtaran yöntemi almış, Ford Max'ın hareketlerini yansıtan "Max Motor Dreams" isimli bir beşiğe dönüştürmüş.

Ford Max'i tanıtmak için yaratılan Max Motor Dreams, sıradan bir beşiğe benziyor. Ancak, en önemli farkı beşiğin bir otomobilin hareketlerini taklit etmesi. Sadece hareket de değil, yumuşak seslerle motorun sesini de beşik ortamına taşıyor. Kenardan geçen LED aydınlatma ise şehrin gece ışıklarının etkisini yapıyor. Yani bebeğinizi otomobile bindirmeden otomobile bindirmiş gibi oluyorsunuz. Böylece uykuya daldıktan sonra otomobilden eve uyandırmadan nasıl götüreceğiz derdi de kalmamış oluyor.

Beşiğin bir başka özelliğiyse bir uygulama aracılığıyla otomobilinizden elde ettiğiniz veriyi yansıtabilmesi. Yani Ford Max'ınızla farklı yol ve trafik koşullarında yaptığınız yolculuğu uygulamaya kaydedebiliyor, sonra buradaki hareket ve sesleri beşikte yaratabiliyorsunuz. Uzun yol, kısa yol, dur kalk, dolambaç, otoban... Her bebeğin yol beğenisine ve zevkine göre bir ayar yapmak yapmak mümkün yani. Üstelik uygulama sayesinde ayarları koltuğunuzdan kalkmadan değiştirebiliyorsunuz da.

Devamını oku...

Hayallerini Kodla

Robincode.org?


5-16 yaş arası çocuklara programlamanın temellerini, siber güvenlik ve tekno girişimciliği; kendi geliştirdiğimiz eğitim sistemimiz, global ortaklarımızın teknolojik desteği ve sistemlerine entegre içeriklerimizle code-3d-robot‘u araç olarak kullanarak öğreten eğitim teknolojileri geliştiriyoruz ve eğitimler veriyoruz. Robincode bir CISCO Networking Akademi ve Akademi Destek Merkezidir.

Ortaklarımız: Oracle Akademi, Cisco Networking Akademi, Google For nonProfits ve Paypal‘dir.
Destekçilerimiz: Microsoft, GYC Trade
Robincode.org CODE.ORG Türkiye Chapteri-Türkiye Sorumlusudur

Çocukların algoritmik düşünce sistemlerini nasıl geliştireceklerini öğretiyoruz. Problem üreten değil problem çözen bir neslin gelişmesi için çalışıyoruz. Teknolojiyi sadece kullanan değil teknoloji üreten bir nesil yaratarak, geleceği şekillendiriyoruz.


Eğitimde ve toplumdaki fırsat eşitsizliğine, en azından bilişimin kullanıldığı alanlarda bir çözüm olabilmek en büyük hedefimiz. Dezavantajlı çocuklarımız bizimle birlikte hayatlarında yepyeni bir şans kazanıyorlar.

Devamını oku...

f t